Městský ústav sociálních služeb Jirkov - idatabaze.czPečovatelské služby - idatabaze.cz

4. října 2018 jsme v Městském ústavu sociálních služeb slavnostně otevřeli novou výstavní síň, která vznikla z klubovny v prvním patře našeho zařízení.  Se vznikem a otevřením nám velmi pomohli manželé Zvalovi z Jirkovské galerie, kteří si tu naši vzali pod patronát a za to jim patří velký dík. Při výběru prvního vystavujícího bylo rozhodnuto rychle, kdo by to měl být jiný než velký jirkovský patriot, bývalý učitel pan Jaroslav Cinybulk se svými nádhernými fotografiemi, tentokrát na téma „Přivaděč v Jirkově“.

Na úvod přišly zazpívat děti z 1. ZŠ Jirkov, pak vernisáž zahájila paní ředitelka Mgr. Eva Šulcová a poté dostal slovo autor fotografií. Výstavní prostor byl do posledního místečka zaplněný a věříme, že si výstavu přijdou prohlédnout i zájemci z řad rodinných příslušníků a široké veřejnosti.

„Cesta kolem světa“, tak to bylo téma zábav, které se v posledním zářijovém týdnu uskutečnily v MěÚSS Jirkov jak ve středisku na Mládežnické, tak U Dubu.

Nejdříve účastníky na „palubě“ přivítaly krásné letušky, pak je přišel pozdravit sám kapitán letadla a pak již za dvě hodiny obletěli celý svět.

Na své cestě navštívili turecké tanečnice i s výukou břišního tance, podívali se do vzdáleného Japonska, kde je prováděli pravé japonské gejši a samozřejmě ochutnali zdejší speciality. Celý let hrála k tanci skupina Úlet, která jako pokaždé roztančila obě „paluby“.

Všichni účastnice se skvěle bavili a již se moc těší co si pro ně naši zaměstnanci připraví příště.