Městský ústav sociálních služeb Jirkov - idatabaze.czPečovatelské služby - idatabaze.cz

           

Krásný projekt Ježíškova vnoučata, kterého se ujal český rozhlas pokračoval před Vánoci i v tomto roce. My v MěÚSS Jirkov jsme se do projektu stejně jako v loňském roce přihlásili a nahráli jsme některá přání našich klientů. Bohužel všechna přání splnit nešlo, to, když si například senior se slabým srdíčkem přeje seskok padákem, tam i když je nám to líto nemůžeme dovolit takové přání ze zdravotních důvodů splnit. Opět nás překvapilo, jakou rychlostí byla přání našich seniorů rozebrána a s jakou ochotou je dárci plnili. 

A přání samotná to nebyly žádné drahé movité věci, ale například návštěva hokejového utkání chomutovských „Pirátů“, návštěva stadionu Slavie a shlédnutí jejich zápasu nebo například návštěva divadla a krásné přání panenky, kterou seniorka ani jako malá nikdy nedostala.

Přání, která se postupně plnila dělala radost, ale jsou tam i přání, která se budou plnit až v roce 2019 například výlet na lanovku.

Děkujeme moc rozhlasu za projekt věnovaný seniorům, a hlavně úžasným lidem, kteří se do projektu jako „ježíšci“ zapojili a plnili nezištně všechna přání. Přejeme Všem dárcům Vše nejlepší v novém roce.

Paní Štěpánka Hanzelková se narodila přímo na štědrý den. Přišla k nám do MěÚSS Jirkov z Jindřichova Hradce, aby byla co nejblíže ke svému vnukovi.  Oslavu narozenin si užila předem 18.12.2018 u nás na středisku Mládežnická. „Tolik slávy pro jednu starou ženskou,“ podivovala se s úsměvem seniorka u bohatě prostřeného stolu a se zástupem gratulantů.Společně s ní u prostřeného stolu  zasedli další prosincoví oslavenci, kterým bylo většinou více než devadesát let.  Popřát Všem přišli i zástupci z města Jirkova v čele se starostkou Darinou Kováčovou. Vystoupil sbor chomutovského gymnázia Comodo, který přinesl dárečky pro všechny oslavence, a hlavně zazpíval oslavenčinu oblíbenou písničku z repertoáru Karla Gotta, kterého má celý život ráda.  Zahrál i harmonikář a vystoupili ti nejmenší žáčci z mateřské školky.  Všichni si dali něco dobrého a celé dopoledne si hezky užili.

4. října 2018 jsme v Městském ústavu sociálních služeb slavnostně otevřeli novou výstavní síň, která vznikla z klubovny v prvním patře našeho zařízení.  Se vznikem a otevřením nám velmi pomohli manželé Zvalovi z Jirkovské galerie, kteří si tu naši vzali pod patronát a za to jim patří velký dík. Při výběru prvního vystavujícího bylo rozhodnuto rychle, kdo by to měl být jiný než velký jirkovský patriot, bývalý učitel pan Jaroslav Cinybulk se svými nádhernými fotografiemi, tentokrát na téma „Přivaděč v Jirkově“.

Na úvod přišly zazpívat děti z 1. ZŠ Jirkov, pak vernisáž zahájila paní ředitelka Mgr. Eva Šulcová a poté dostal slovo autor fotografií. Výstavní prostor byl do posledního místečka zaplněný a věříme, že si výstavu přijdou prohlédnout i zájemci z řad rodinných příslušníků a široké veřejnosti.

„Cesta kolem světa“, tak to bylo téma zábav, které se v posledním zářijovém týdnu uskutečnily v MěÚSS Jirkov jak ve středisku na Mládežnické, tak U Dubu.

Nejdříve účastníky na „palubě“ přivítaly krásné letušky, pak je přišel pozdravit sám kapitán letadla a pak již za dvě hodiny obletěli celý svět.

Na své cestě navštívili turecké tanečnice i s výukou břišního tance, podívali se do vzdáleného Japonska, kde je prováděli pravé japonské gejši a samozřejmě ochutnali zdejší speciality. Celý let hrála k tanci skupina Úlet, která jako pokaždé roztančila obě „paluby“.

Všichni účastnice se skvěle bavili a již se moc těší co si pro ně naši zaměstnanci připraví příště.