Městský ústav sociálních služeb Jirkov - idatabaze.czPečovatelské služby - idatabaze.cz
  • Ubytovna pro občany bez přístřeší
    Ubytovna pro občany bez přístřeší
  • Ubytovna pro občany bez přístřeší
    Ubytovna pro občany bez přístřeší

Po skončení posledního jednání Odvolacího soudu ve věci sporu mezi VZP a MěÚSS jsem se zeptala na pár otázek JUDr. Petra Haluzy, který zastupoval MěÚSS.

Každý člověk občas něco zapomene a čím je starší, tím se tento problém prohlubuje, ale my s tím chceme bojovat a proto jsme na toto téma zaměřili program, který jsme si připravili na zábavy MěÚSS Jirkov. Poprvé byl program představen na DS Mládežnická v úterý 18. 9. 2012 a dva dny poté v DOZP U Dubu. Zúčastnění měli možnost shlédnout představení přístroje, který je určený k trénování paměti a posilování kognitivních funkcí. Neurologický přístroj pracující na bázi EEG měl možnost si vyzkoušet každý.

V neděli 8. července 2012 oslavil výročí svatby nejstarší manželský pár v Čechách, manželé Votavovi z Jirkova. Jejich rekord je zapsán v České knize rekordů III. v Top 10.

Dne 8. července 1939 v kostele na pražském Žižkově řekla své „ano“ po pětileté známosti slečna Františka Knedlhausová z Libkovic o tři roky staršímu, panu Františku Votavovi, rodilému pražákovi. Soulad, který tento pár provází, není jen v náhodné shodě křesných jmen. Jejich „ano“ vydrželo již neuvěřitelných 73 let.

Autor: Veronika Nestlerová, sociální pracovnice DOZP

natáčení Barrandovského Videostopu 18. 6. 2012

Městský ústav sociálních služeb pořádá pro obyvatele svých Domovů různé kulturní i společenské aktivity. V červnu se nám podařilo zprostředkovat přes paní Silovskou, obchodní manažerku Barrandov Televizní Studio, výlet do ateliérů TV Barrandov.

Již tradičně patřilo jaro antidluhové tématice. Od března do června probíhal třetí tematický celek Městského ústavu sociálních služeb zaměřený na prevenci dluhové problematiky a zvyšování finanční gramotnosti seniorů. Tentokrát ve spolupráci se základními školami Jirkov.

Rádi bychom poděkovali folklórnímu souboru Jirkovák, který pravidelně vystupuje v Domově pro seniory i v Domově pro osoby se zdravotním postižením.

Vždy přinesou dobrou náladu a zpestří odpoledne písní a tancem. Donedávna, ještě letos na jaře, byla jejich aktivní členkou a vystupovala s nimi i obyvatelka Domova pro seniory paní Jarmila Kaplanová, které bude letos již 87 let.

Na fotce paní Jarmila Kaplanová a členové folklórního souboru Jirkovák během společenského odpoledne 4. 6. 2012 konaného v Domově pro seniory, Mládežnická.

Dne 11. 5. v odpoledních hodinách proběhla v prostorách nádvoří Červeného hrádku u Jirkova kulturně společenská akce s názvem „Senioři v akci“. Zúčastnili se senioři z Domova pro seniory i z Domova pro osoby se zdravotním postižením. Akci pořádala česká Informační kanceláře Evropského parlamentu.

Plakát sliboval bohatý program, akci moderoval Petr Jančařík a zahájila ji svým proslovem hejtmanka ústeckého kraje paní Jana Vaňhová. Kromě povídání s Ljubou Skořepovou a Květou Fialovou zahrál také malý houslový soubor ZUŠ Chomutov pod vedením Kateřiny Lesákové.