Městský ústav sociálních služeb Jirkov - idatabaze.czPečovatelské služby - idatabaze.cz

 

Ve středu 31.1.2018 proběhla v MěÚSS Jirkov beseda „Historie Chomutova“, promítali se fotografie staré 50-60 let a celá beseda plynula se vzpomínkami na dávno zbourané a přestavěné části města.

Besedu pro nás zorganizovalo Dobrovolnické centrum ADRA Chomutov v rámci svého projektu pod vedením paní inženýrky Anny Makarové. Beseda se bude konat i v objektu „Mládežnická“ a to dne 28.2.2018.

O besedu byl mezi našimi klienty velký zájem , vzpomínání si  velmi užívali a vyjádřili přání projít takto historicky i naše město Jirkov.  Doufáme, že se jim toto přání povede splnit.

Jirkov– V jirkovském Domově pro seniory se v úterý slavilo hned několik narozenin zdejších klientů. Nejstarší oslavenkyní byla paní Štěpánka Hanzelková, které je už úctyhodných 101 let.

Paní Štěpánka Hanzelková je narozená v prosinci přímo na Štědrý den. Oslavu narozenin si ale mohla užít až teď, když se vrátila z nemocnice. Ostatním oslavencům, kteří se v domově sešli u společně nazdobeného stolu, bylo kolem devadesáti let. Popřát všem seniorům přišla i místostarosta Jirkova Dana Jurštaková.

Jako všichni i my v MěÚSS Jirkov jsme se rozloučili se starým rokem a přivítali rok 2018. Na silvestrovských zábavách, které jsme pojali v pohádkovém rytmu nám zahráli manželé Hurníkovi a klienti i personál si zazpívali a zatančili. S přáním do nového roku od paní ředitelky Mgr. Evy Šulcové, starosty a místostarostky Jirkova, pak při svíčkách a s hymnou  přivítali nový rok.

6.1.2018 nás jako každoročně navštívili Tři Králové, kteří přišli jak s přáním,  svými nápisy K+M+B, tak i s dobrou náladou.

Přejeme Všem našim příznivcům krásný a klidný rok 2018.

Jako každoročně i letos jsme uspořádali pro naše klienty a jejich rodiny společné vánoční setkání, které proběhlo v pondělí 4.12.2017 při kterém jsme v obou zařízeních rozsvítili krásně ustrojené stromky.

Setkání proběhlo v duchu vánočních tradicí, takže se lilo olovo, krájela jablka, házelo botou, pouštěli lodičky, pletly a pekly vánočky. Zazpívat přišel jirkovský sbor Světlušky pod vedením manželů Hánových.

Celý podvečer se nesl ve sváteční atmosféře, kde klientům i hostům popřáli krásné svátky spolu s paní ředitelkou i starosta a místostarostka Jirkova.

Už dlouho tady nebyl tak krásný projekt jako jsou Ježíškova vnoučata, opravdu nádherný nápad, kterého se ujal rozhlas. I my MěúSS Jirkov jsme se do projektu přihlásili a když jsme zadávali přání našich seniorů ani ve snu nás nenapadlo, že na všechny přání se najdou „ježíšci“, bylo to pro nás obrovské překvapení.  Zároveň nás překvapila přání samotná, žádné movité věci ale např. návštěva motýlího domu v Karlových Varech, setkání po letech s bratrem, kytice pro maminku nebo písnička v rádiu. Přání se postupně plní, kytice od bratrů upoutaných na invalidní vozík pro 91 maminku je předána a sportovní redaktor české televize pan Pečeně odvezl naší paní Aničku za fotbalisty do Plzně, kde dříve bydlela a stále FC Viktorka fandí.

Děkujeme moc rozhlasu za projekt věnovaný seniorům a hlavně úžasným Ježískovým vnoučatům, která nezištně přání plní.

Je již tradicí, že se koncem roku setkávají starostové a jejich důchodci z oblasti Mikroregionu St. Sebastian v Městském ústavu sociální péče Jirkov. K tomuto setkání došlo i letos a opět byl pro zúčastněné připraven bohatý program, kde kromě tance byla beseda se známým hercem a dabérem Jiřím Hromadou, soutěže například o nejdelší papírový řetěz či nejhezčí vánočku a krásným úvodním číslem byla prezentace činnosti hostící organizace tedy MěÚSS Jirkov ve scénce „ O Golemovi“. Celý večer byl velmi vydařený a všichni kteří se na něm podíleli měli radost z povedené akce. Paní ředitelka Mgr. Eva Šulcová poděkovala jak přítomným, tak starostovi Jirkova Ing. Radkovi Štejnarovi , ale  i starostce Blatna Yvetě Rabasové a místostarostce Kalku Miluši Laukové za pořádání takových setkání.

Dne 24.10.2017 byla Městskému ústavu sociálních služeb v Jirkově, p.o.  se sídlem U Dubu 1562 udělena akreditaci od Ministerstva spravedlnosti. Na základě tohoto povolení zaručujeme našim klientům jistotu odbornosti a zpracování návrhu na oddlužení zcela zdarma.

Uveřejněno dne 25.10.2017

Ve čtvrtek 19.10.2017 se naši klienti s doprovodem vypravili v rámci projektu „San Sebastian“ do bývalého Chomutovského kina OKO na divadelní představení „On Claudius“.  Činoherní představení uvedl amatérský spolek „Nahoď“ a jejich Claudius v moderním pojetí se Všem moc líbil.

       Uveřejněno dne 25.10.2017

Jako každý rok se i letos konalo v CHOMUTOVCE ve středu 18.10.2017 setkání „NEZISKOVKY PRO HANDICAP“, kterého se náš ústav každoročně zúčastňuje. Na tuto akci odjela děvčata opět perfektně připravena a také to bylo vidět. Náš stánek byl nejhezčí a nejvíce navštěvovaný, zároveň jsme prezentovali výrobky našich „Šikulek“, které se dali na místě zakoupit.  Na stánku se podávali informace k nástupu do zařízení o jeho provozu a činnosti.

Uveřejněno dne 24.10.2017

V Jirkovském ústavu sociální péče „U Dubu“ mají klientky, které se rády zabývají ručními pracemi všeho druhu, k dispozici krásnou dílnu v které pod klubem s krásným názvem „Šikulky“ vůbec nezahálí.

Taková dílna však chyběla „Šikulkám“ v objektu „Mládežnická“ a tak se 17.10.2017 také dočkaly a spolu s ředitelkou Mgr. Evou Šulcovou slavnostně otevřely „tu svou dílnu“. Přejeme jim, aby se tam krásně pracovalo a těšíme se na výrobky, kterými potěší své spolubydlící i zájemce z řad veřejnosti při tradičních vánočních trzích na Jirkovském náměstí.