Městský ústav sociálních služeb Jirkov - idatabaze.czPečovatelské služby - idatabaze.cz

Uveřejněna dne 13. 6. 2017

 
Proč nabitý energií? Protože do Městského ústavu sociálních služeb zavítala jeho patronka zpěvačka a herečka Olga Lounová a s sebou přivezla jako překvapení, taktéž mladou a krásnou dámu - modelku Zuzanu Jandovou. Patronka se přijela podívat a zazpívat svým „seniorům“.  Celý podvečer se krásně povídalo a zpívalo, Olga svým temperamentem a optimismem zaplnila celý sál a vtáhla do pohody i všechny přítomné, jak klienty, tak personál i jejich rodinné příslušníky. Sál tleskal a zpíval, kdo mohl, tančil či se pohupoval v rytmu. Při závěrečném poděkování, kterého se ujaly paní ředitelka Mgr. Eva Šulcová a místostarostka Jirkova Dana Jurštaková, slíbily společně s Olgou, že se určitě takový večer bude opakovat. Následovalo krásné loučení, všeobecné fotografování a podepisování. Co si přát víc…, než vidět všechny usměvavé a spokojené, takže už se těšíme na příště. 
 
 
 
 

Uveřejněna dne 2. 6. 2017

 
Rok se s rokem sešel a naše klientka paní Františka Votavová oslaví již své 101. narozeniny. Narodila se 13. 6. 1916, ještě za Rakouska – Uherska a za svůj život zažila pět politických režimů. Ve svém úctyhodném věku je zcela soběstačná a čiší z ní optimismus, energie a radost že života. Oslavy jubilea se zúčastní její rodinní příslušníci, zástupci města Jirkova i zástupci MěÚSS Jirkov. 
 
Pár vzpomínek ze života paní Františky:  
 
Paní Votavová prožila své dětství v Libkovicích u Duchcova. Tato vesnice zanikla v roce 1993, kdy musela ustoupit dolu Hlubina. Se svým manželem se seznámila v osmnácti letech a brali se po pětileté známosti dne 8. července 1939 v žižkovském kostele v Praze, v období protektorátu.  Po boku manžela prožila skoro osmdesát let a vychovali spolu dva syny.  
Z Prahy do Jirkova se paní Votavová přestěhovala s manželem v padesátých letech. Pracovala v Elektrárně Ervěnice II a později v Okresním úřadě Most jako úřednice. Do zaslouženého důchodu odešla již v roce 1971 a od té doby se věnuje své rodině a svým zálibám. Ještě dnes velice ráda plete, hlavně ponožky a poslouchá hudbu. V Domově pro osoby se zdravotním postižením žije již dvanáct let. Našla si zde přítelkyně, se kterými si každý den posedí u kávy a něčeho dobrého na zub. A její recept na dlouhověkost? Hlavně brát život s optimismem.  
K významnému životnímu jubileu gratulujeme. 
 
 

Uveřejněna dne 17. 5. 2017

 
Ve středu 31. 5. 2017 od 17:00 hodin proběhne v MěÚSS Jirkov vystoupení herečky, zpěvačky, moderátorky a pilotky rally slečny Olgy Lounové. 
 
Slečna Olga Lounová patronka Nadačního fondu UNICEF se stala také patronkou klientů Městského ústavu sociálních služeb Jirkov. Patronát je výsledkem loňského, velice úspěšného projektu „Senioři dětem, děti seniorům“, který byl ukončen právě vystoupením slečny Lounové.  Vystoupení bude probíhat v Domově pro osoby se zdravotním postižením U Dubu. Zúčastní se ale také klienti Domova pro seniory, Domu s pečovatelskou službou a klienti spolku Prohandicap Jirkov. Všichni se těšíme na příjemné popovídání a známé písně naší patronky.  
 
Vystoupení je určeno především klientům MěÚSS Jirkov, ale budeme rádi, když nás přijdou navštívit naši přátelé nebo rodinní příslušníci. 
 
 

Uveřejněno dne 27. 2. 2017

 

Sociální pracovníci v MěÚSS Jirkov chystají pro své klientky oslavu Mezinárodního dne žen. MDŽ je mezinárodně uznávaný svátek stanovený Organizací spojených národů k výročí stávky newyorských švadlen v roce 1908. Od roku 1911, kdy byl poprvé slaven v Německu, Rakousko-Uhersku, Švýcarsku, Dánsku a USA, mezi jeho cíle patřilo volební právo žen. Od roku 1975 pak je připomínán jako den mezinárodní solidarity žen za rovnoprávnost, spravedlnost, mír a rozvoj.

Uveřejněna dne 3. 11. 2016

 

Zahájení zábavného odpoledne projektu Mikroregion – St. Sebastian proběhne od 15:00 hodin otevřením výstavy k projektu Senioři dětem, děti seniorům na téma Stáří očima dětí. Součástí výstavy bude také první letošní charitativní prodej adventních výrobků klientů a dobrovolníků MěÚSS Jirkov.

 

Uveřejněna dne 20. 10. 2016

 

Dne 18. 10. 2016 proběhla závěrečná akce projektu Senioři dětem, děti seniorům. Akce probíhala ve spolupráci MěÚSS Jirkov, 1. ZŠ Jirkov, Spolku Prohandicap Jirkov a Mateřského centra Archa 777 za finanční podpory města Jirkov a projektu Plníme přání seniorům.

 

Uveřejněna dne 3. 10. 2016

 

 

Senioři dětem, děti seniorům je první ročník projektu pro děti a seniory, zaměřeného na mezigenerační spolupráci a rozvoj
sociálních schopností. V první polovině roku senioři z MěÚSS Jirkov pořádali několik akcí pro děti z Jirkova. Společně

 

Uveřejněna dne 27. 9. 2016


Městský ústav sociálních služeb Jirkov se letos opět připojuje k celonárodní akci „Týden sociálních služeb“, který se
koná od 3. 10 -9. 10. 2016. Po celý týden se budou v MěÚSS Jirkov konat společenské akce připomínající potřebnost
kvalitních sociálních služeb.