Transparentní účet
COVID-19
123-728950287/0100

Zda se bude letošní třetí ročník DUBFESTU pro klienty MěÚSS Jirkov konat bylo dlouho záhadou, nakonec jsme se po uvolnění opatření rozhodli pro jeho uspořádání a určitě jsme udělali dobře.

Třetí ročník festivalu si ve středu odpoledne 25.6.2020 v MěÚSS Jirkov užili všichni zúčastnění, klienti, personál, rodinní příslušníci i hosté, kteří se přišli podívat v čele se starostkou města Jirkova.  

Celým odpolednem nás provázela skupina MAKOVEC, která nám přišla sponzorsky zahrát, aby vynahradila klientům a personálu dobu karantény. Stejně tak nám přišla zatancovat country skupina MEDOVINA. Dobrou náladu podpořil tanec sociálních pracovníků a ostatních zaměstnanců s klienty a připravené soutěžní klání se sladkou odměnou.                                                                   

 Pro všechny bylo připravené pivečko, buřty, sladké pečivo a slané dobroty, prodávali se výrobky našich „Šikulek“.

Na příznivé počasí a hladký průběh dohlížel náš maskot „Dubáček“, který letos na Dubfestu oslavil své 1. narozeniny.

Celé odpoledne s teplem a sluníčkem, které sem tam vykouklo pod mraky bylo příjemné a veselé.

V úterý 28.7.2020 nás v Jirkově v našich domovech U Dubu a na Mládežnické  navštívilo DUO RUGGIERI se svým hudebním pořadem pro seniory. V pořadu  zazněly  velice známé písně například italské, španělské, operetní árie a hudba z děl Strausse nebo Smetany.  Baletní vystoupení paní Soni Ruggieri bývalé členky souboru Severočeského divadla v Ústí nad Labem, bylo doprovázeno zmíněnými skladbami, s úžasným zpěvem  pana Giancarla Ruggieriho, bývalého  operního  sólisty, který vystupoval po celé Evropě. Jejich vystoupení bylo z úplně jiného šálku, než jsme zatím u nás viděli a slyšeli a bylo příjemným letním osvěžením. 

 

V letošním roce jsme měli již tři vzácné návštěvy, přijeli se na nás podívat a pobesedovat Vlastimil Harapes, Jitka Asterová a Hanka Čížková. Naštěstí jsme měli programy připravené na začátek nového roku 2020 a tak jsme vše stihli ještě před začátkem karantény. Besedy se velmi vydařily a učinkující vyvolali spoustu úsměvů na tvářích svými vzpomínkami na známé filmy a televizní pořady. 

                                                               

 

Jiří Krampol a Šimon Pečenka vystoupili v rámci programu Setkání s rodinnými příslušníky a rozsvícení vánočních stromků u nás v MěÚSS Jirkov na obou střediscích v sobotu 14.12.2019. Herec, moderátor a dabér Jiří Krampol vyprávěl své zážitky z natáčení s bývalými kolegy např. s Vladimírem Menšíkem, nebo Uršulou Klukovou, také zavzpomínal na natáčení pořadů „Nikdo není dokonalý“. Jeho veselé vyprávění bylo doplněno vánočními písničkami v úžasném podání Šimona Pečenky. Při závěrečné písni hallelujah byli všichni dojatí a připraveni k rozsvícení vánočních stromků.  Na závěr si všichni zaměstnanci i klienti společně zazpívali „Purpuru“ a odešli do svých domovů vánočně naladěni.

Dne 5.11.2019 měli naši klienti jak v domově U Dubu, tak na Mládežnické v Jirkově možnost projít pomyslnou procházkou starou Prahu s písničkami Karla Hašlera v podání pana Karla Šedivého. Krásné písničky, které se vážou k mnohým místům staré Prahy rozezpívaly celý sál, zároveň se návštěvníci dozvěděli mnoho nových zajímavostí o Karlu Hašlerovi a také o jeho milované Praze.

 

 

Opravdu je tomu tak, na Mládežnické v Jirkově se slavilo již 25. výročí vzniku domova. Tento objekt je součástí Městského ústavu sociálních služeb Jirkov od roku 1994, kdy byl nově otevřen jako Penzion a Domov pro seniory.

Rozhodli jsme se oslavu uspořádat na zahradě, která zařízení obklopuje a pozvat zástupce města Jirkova, řadu našich příznivců, rodinných příslušníků a samozřejmě klientů, kteří zde žijí. Byli jsme rádi, že mezi nás zavítala jak současné starostka města Jirkova Mgr. Darina Kováčová, tak i bývalý starosta, který byl při otevření v roce 1994 Ing. Filip Škapa.

A protože jsme se letos v MěÚSS rozhodli pro výběr maskotů obou našich zařízení a v červnu jsme slavnostně U Dubu odhalili „Dubáčka“, který je maskotem tohoto objektu, pro Mládežnickou jsme vybrali jako maskota námořní kotvu. Proč kotvu, protože naším logem je Maják, maják pro to, že je z daleka vidět a znamená pocit bezpečí a tam kde jsme v bezpečí rádi zakotvíme a my máme pocit, že se u nás klientům kotví dobře. Když jsme již byli u té námořní tematiky, bylo pro nás jasné udělat oslavu v námořnickém duchu. Na palubu jsme tedy nalodili námořníky, námořnice, plavčíky a kapitány a všichni se skvěle bavili při Úletu, který samozřejmě nemohl chybět. Stejně tak nechybělo něco dobrého na chuť, narozeninový dort a nezbytné vystoupení našich vždy dobře naladěných sociálních pracovníků, kteří se ihned dali do tance a předvedli i scénky s námořnickou tématikou.

Na závěr si všichni popřáli, aby středisko sloužilo nadále, tak dobře jako dosud, ještě spoustu let.

 

Krásný nápad, který se zrodil v hlavě mladé studentky z Jirkova slečny Nikoly Šandaliové, oslovit firmu, která by byla ochotná darovat všem klientům MěÚSS Jirkov nanuka, se setkal s úspěchem.

Zástupce firmy Bidfood pan Ladislav Urban nanuky sponzorsky daroval, a navíc je osobně přijel k nám do zařízení předat.

Všichni klienti byli předobědovým překvapením mile potěšeni a nám udělal radost úžasný přístup a nápaditost mladého člověka k seniorům.

 

 

Dneska byl u nás v MěÚSS Jirkov, U DUBU na prázdninové besedě místopředseda Veteran car clubu Chomutov pan Zdeněk Prchal, který si přišel s klienty zavzpomínat na auta, ve kterých se vozili jako malí, mladí i ve zralém věku. Beseda byla spojena s promítáním dnes již historických vozidel a vzpomínali hlavně muži, kteří mají samozřejmě k autům blíž, ale o besedu projevily zájem i dvě dámy.

 

Všichni účastníci se rozpovídali o tom, na jaká auta si vzpomínají, která měli nejraději, na která se prostřednictvím fotek chtějí podívat. Dozvěděli se například, že historickým vozidlem jsou všechna auta starší 30ti let a mnoho dalších informací.

 

 

 

Druhý ročník festivalu si ve středu odpoledne 19.6.2019 v MěÚSS Jirkov užili klienti, rodinní příslušníci i hosté, kteří se přišli podívat v čele se starostkou a místostarostkou města.

Celé odpoledne hrála skupina Úlet opět se svou nezničitelnou dobrou náladou, podporována tancem sociálních pracovníků a ostatních zaměstnanců s klienty. Pro všechny bylo připravené pivečko, buřty, sladké pečivo a další dobroty, prodávali se výrobky našich „Šikulek“. Připraveny pro návštěvníky byly také soutěže s malými odměnami, které všichni krásně zvládli.

Přijeli se na nás podívat také členové Veteran car clubu Chomutov pod vedením pana Zdeňka Prchala, kteří přivezli k prohlídce 3 vozy ze svých sbírek v čele se stále populárnějším trabantem.

Na středeční akci DUBFEST jsme odhalovali našeho nového maskota „Dubáčka“, jehož autorem je Luboš Sládek, kterému se moc povedl a my mu za něj ještě jednou děkujeme. Zároveň chceme moc a moc poděkovat sponzorům, kteří nám pomohli k tomu, abychom si takového krásného maskota mohli pořídit. Udělali velkou radost jak klientům, tak i zaměstnancům, které každý den bude „vítat“ při příchodu do práce.

Celé odpoledne s teplem, ale sluníčkem pod mraky bylo příjemné a veselé. Všichni zúčastnění se rozcházeli vesele s písničkou „Jsem optimista“ od Olgy Lounové.

6.6.2019 dopoledne MěÚSS Jirkov navštívili žáci z I. Základní školy v Jirkově. Přišli nám předvést ukázku z koncipovaného programu o „Středověku“, se kterým minulý měsíc vystupovali na Červeném Hrádku.  Pod vedením paní učitelky Dagmar Nitkulincové nám sedmáci dopoledne zahráli jeho zkrácenou verzi na zahradě našeho areálu, takže si ji klienti mohli vychutnat venku na čerstvém vzduchu, což bylo pro všechny příjemné.